shutterstock_1062018698
shutterstock_1088359319
shutterstock_675171628
shutterstock_2007054230

Zanzibar

Užijte si jedinečný ostrov koření.

Zobrazit hotely

Váš travel specialista

Karolína Erben

Postarám se o Vaši dovolenou.

Dovolená O destinaci Počasí Výlety Lokality Mapa Hotely

Dovolená

Zanzibar je nádherný ostrov, součást tanzanské republiky, který se nachází jen pár kilometrů od rovníku. Jeho poloha zajišťuje stabilní teploty po celý rok, jen na jaře se mohou vyskytnout vydatnější srážky. Kromě nádherných pláží zde cestovatelé najdou i spoustu památek, nebo možnost zkombinovat dovolenou se safari v Tanzánii. Doporučujeme navštívit především sever a západ ostrova, východ je proslulý velkým odlivem, až několik set metrů. Během něj vyvstoupí na odiv všechny krásy mořského dna - korály a hvězdice.
Na Zanzibaru jsme po delší návštěvě vybrali dva luxusní 5* hotely - Zuri Zanzibar a Tulia Unique Resort, na které jsme se zaměřili, jelikož jsou opravdu kvalitní. Management je z Česka, na místě byly použity jen ty nejlepší materiály, hotely se starají o své okolí a zaměstnávají místní obyvatele. Nechybí skvělá kuchyně. Další hotely bohužel v naší nabídce nenajdete, jelikož často nesplňují evropské vysoké standardy.

Na ostrově Zanzibar se bez problémů domluvíte anglicky. Oficiálním jazykem je řeč s názvem Swahili. V obou našich vybraných hotelech najdete i českého zástupce.

Pro cestu na Zanzibar není podmínkou žádné očkování, my určitě doporučujeme před každou cestou do exotické země absolvovat očkování na žloutenku A a B. Očkování na břišní tyfus ani antimalarika není nutné užívat, pokud nepokračujete do vnitrozemní Tanzánie.

Zdravotní péče je pro turisty zajištěna v soukromých klinikách, kde je péče na velmi dobré úrovni. Nezapomeňte uzavřít pojištění.

O destinaci

Počasí

Výlety

Lokality

Mapa

Počasí

Měna

Čas