Powered by Smartsupp

Otestovali jsme: Zilwa Attitude 4*, Maurícius

V posledních týdnech jsme měli opět možnost otestovat několik hotelů na Mauriciu. Začneme s oblíbeným Zilwa Attitude 4* na severu v oblasti Calodyne.

Do tohoto hotelu jsme se vrátili asi po 5 letech a byli jsme velmi spokojení. Hotel velmi zapracoval na nabídce stravování – v rámci All Inclusive je poměrně dost nápojů, vína, několik restaurací, snack. Jediné, co jsme reálně platili navíc, byly fresh džusy ve stánku u pláže.

Ubytování 

Velmi komfortní, základní pokoje jsou pro 2+1 dostačující, rodiny se dvěma dětmi mohou využít family suity se dvěma ložnicemi nebo větším “obýváčkem”. Toho jsme využili my. Možná na někoho mohou působit pokoje moc jednoduše a stroze, ale je to účelné a čisté. Chyběla nám uzavíratelná skříň na oblečení, vše je otevřené mimo několika šuplíků. Úklid perfektní, doplňování minibaru je samostatné v obchůdku u recepce – exkluzivní koncept hotelů Attitude.

Restaurace

Hlavní bufet je velmi dobrý, nabídka se stále točí. Dále jsou k dispozici 3 restaurace – mauricijská, čínská, indická. Zde je stravování formou a’la carte. Výhodou je, že jsou umístěny všechny v jedné budově, není problém zajít malým dětem pro něco z bufetu. Personál milý a rychlý – to byl asi největší šok, v ostatních i luxusnějších 5* hotelech byla rychlost -80% :).

V hotelu najdete 3 bazény, jeden s brouzdalištěm pro nejmenší děti. Nejkrásnější (ale jediný studenější) je bazén u hlavní recepce s výhledem na Coin de Mire.

Pláže jsou zde umístěné v menších zátokách, jedna z nich je určená pro vodní sporty. Lehátek je dostatek i při vysoké obsazenosti, nestalo se nám že bychom neměli místo. Voda velmi mělká, řekla bych po pás maximálně, během odlivu spíše po kolena. Boty doporučujeme pro děti, ve zvířeném písku mohou přehlédnout kámen nebo ježka.

V hotelu samozřejmě nechybí vodní sporty, kids klub s hřištěm, masáže (skvělé), aktivity… Večer je vždy v akci DJ, sega show nebo živá hudba na hlavním baru. Měli jsme pokoj hned skoro hned u recepce a po 10-11h bylo ticho. Nic nás nerušilo.

Co je ale nejvíc TOP na tomto hotelu? Ostrůvek Gran Zil… Jen pár metrů od hotelu, každou půl hodinu vás dopraví přívoz z mola. Klid, nejlepší koupání, perfektní BBQ oběd (pozor na rezervace).

Shrnutí? Když vezmeme v úvahu cenu za týdenní pobyt, nic nám nemohlo chybět. Hotely ve stejné cenové relaci většinou nabízí nižší kvalitu servisu i gastronomie. Doporučujeme se zamyslet jak velká pro vás bude překážka mělčího moře, nám to s malými dětmi vyhovovalo. Pokud cestujete ve dvou, doporučujeme zvolit pokoje Couple, které jsou vyhrazeny pro dospělé.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *