MUPARL1Dcb18-large
MUDPOL1Dak10-large
MUGRES1Daw18-custom
maurícius dovolená 1 (kopie)
maurícius dovolená 11 (kopie)
maurícius dovolená 10 (kopie)
maurícius dovolená 10 (kopie)
maurícius dovolená 9 (kopie)
maurícius dovolená 8 (kopie)
maurícius dovolená 8 (kopie)
maurícius dovolená 7 (kopie)
maurícius dovolená 6 (kopie)
maurícius dovolená 6 (kopie)
maurícius dovolená 5 (kopie)
maurícius dovolená 4 (kopie)
maurícius dovolená 3 (kopie)
maurícius dovolená 3 (kopie)
maurícius dovolená 2 (kopie)
maurícius dovolená 2 (kopie)
88-2
ile-aux-cerfs-z-vysky-1024x601
mauricius-plavby-katamaranem_800x520
ad
la-vanille-nature-park-470492
waterfront-mt-lion
waterfront-mt-lion
1016-1200w

Maurícius

Zelený ráj Indického oceánu - Maurícius.

Zobrazit hotely

Váš travel specialista

Karolína Erben

Postarám se o Vaši dovolenou.

Dovolená O destinaci Počasí Výlety Lokality Mapa Hotely

Dovolená

Mauricius je úžasný zelený ostrov v Indickém oceánu. Nadchne všechny milovníky luxusních pláží ale především ty, co chtějí poznávat cizí kulturu a přírodu. Ostrov nabízí dokonalý mix Evropy a Asie, přírodní parky, památky a voňavé plantáže cukrové třtiny, ananasů nebo čaje. Najdete zde komunity Indů, Číňanů, hinduistů, křesťanů i muslimů. Všichni spolu žijí v souladu, pod heslem "One island, many people, all Mauritians.". Domluvíte se zde francouzsky, jelikož ostrov byl dlouhou dobu kolonií několika evropských zemí. Dnes je to velmi moderní samostatná republika, kde nechybí nic, na co jste zvyklí z domova, včetně kvalitní zdravotní péče nebo širokého sortimentu zboží z celého světa. Přesto si ostrov stále zachovává kousek ze své koloniální éry a pomalu se vrací i k tradiční produkci prémiových rumů nebo vanilky.

Kdy se vydat na Maurícius a koho uchvátí?

Ideálně od podzimu do jara, podrobnější informace najdete v záložce počasí. Pokud se chystáte především sportovat, klidně vyražte v září nebo červnu. Na ostrov létáme se společnostmi Emirates, Turkish Airlines a Air Mauritius z Prahy nebo letiště dle vašeho výběru. Na Mauríciu se vám bude věnovat náš česky mluvící delegát, který vás jednou nebo dvakrát navštíví přímo v hotelu. Na ubytování se dostanete společným mikrobusem nebo privátním vozem. Během vašeho pobytu můžete pouze relaxovat, byla by ale škoda nepoznat alespoň něco málo z místních krás nebo historie. Výlety vám rád zorganizuje náš delegát, ostrov ale můžete poznávat i po vlastní ose - zapůjčte si automobil nebo vyražte na výšlap na vrchol hory Le Morne.

Dovolená na Mauríciu je ideální pro páry, například jako svatební cesta. Novomanžele získávají navíc od hotelů zajímavé slevy, nechybí ani několik hotelů "adults only". Naopak pro rodiny s dětmi doporučujeme resorty s širokou nabídkou sportovního vyžití, kids a teens kluby. Na Mauríciu děti milují a věnují jim spoustu pozornosti. I proto pro ně nabízí často pobyt zdarma nebo úžasné denní aktivity - honba za pokladem, cyklovýlety za želvami a kurzy vaření. Neláká to i vás? Výběr vhodného resortu na Mauríciu je velmi individuální a proto se vám budeme osobně věnovat.


Proč letět na Maurícius? Žádná víza, vysoký standard zdravotní péče, bez malárie, viru zika nebo dalších tropických nemocí. Luxusní 5*, ale i kvalitní 3* hotely a apartmány v širokém cenovém rozptylu. Bezpečnost pro rodiny i single cestující. A v neposlední řadě nádherné pláže a vyžití na ostrově. Zájezdy na Maurícius doporučujeme rezervovat alespoň 3 měsíce předem, v období Velikonoc a dalších prázdnin nebo státních svátků spíše 6 měsíců. 

Vaši dovolenou na ostrově Maurícius zařídíme na klíč.

Vyberete si den odletu, délku pobytu, hotel nebo jejich kombinaci, konkrétní typ pokoje. S námi se vám nestane, že dostanete pokoj v nejhorší části s výhledem na parkoviště. Probereme s vámi možnosti a na místě zajistíme perfektní servis. Osobně jsme ve spojení s řediteli hotelů, kteří se o vás budou v průběhu pobytu starat. 

Co ještě umíme zařídit? 


 • VIP salonky - Praha, Vídeň, přestup v Dubaji nebo odlet z ostrova. Odpočiňte si v klidné loungi, dejte si skleničku šampaňského a počkejte na svůj let v pohodlí. 

 • Business class, Premium economy, First Class - Stále častěji volí naši klienti komfort již při cestě do své destinace. Zařídíme vám pohodlné letenky v prémiových třídách společností Emirates, Austrian a dalších. 

 • Seating, online check-in, vyřízení dokumentů - Před odletem od nás dostanete podrobné informace o tom, jak si vyřídit vše pro vaši cestu a třeba si vybrat sedadla v letadle. To vše ale můžeme zařídit i za vás a to zcela zdarma. 

 • Luxusní transfery - Ať už potřebujete vyzvednout doma před odletem a odvézt na letiště, nebo vás láká transfer helikoptérou do hotelu, o vše se postaráme. 

 • Služby na přání - Snažíme se neustále rozvíjet, hledat možnosti a nové partnery po celém světě. Proto jsme schopni splnit 99 % vašich přání. Od člověka, který vás přednostně odbaví a postará se o vaše kufry, až po lístky na F1 v Abu Dhabi. Svěřte se nám se svými sny a my se je pokusíme splnit.


O destinaci

Ostrov Mauricius leží v Indickém oceánu, 900 km východně od Madagaskaru a Afriky. Pod tuto ostrovní republiku spadá také blízký ostrov Rodrigues, vzdálený asi 560 km a několik dalších malých ostrovů. Souhrnně je možná znáte pod názvem Maskanéry. Domluvíte se zde francouzsky a anglicky, místnímu nářečí se říká kreolština.

Maurícius má velmi bohatou koloniální historii, první zprávy se objevují o tomto ostrově již v 10. století. Vystřídali se zde postupně arabové, portugalci a holanďané. Ti dali ostrovu dnešní jméno a také zde skoro 100 let těžili dřevo a zakládali plantáže cukrové třtiny. Bohužel za jejich doby také společně s lesy vyhynul symbol ostrova - pták Dodo. Po nich na ostrov připluli Francouzi, za jejichž působení se opět začala pěstovat cukrová třtina a stavěli se velké loděnice. Na polích ale pracovali otroci, kteří se často bouřili. Nejznámější příběh se váže k slavné hoře Le Morne, která poskytla útočiště stovkám prchajícím otroků. Francouzské působení zde skončilo na začátku 19. století s příchodem Britů. Během jejich působení občané získali volební práva, bylo zrušeno otroctví a ostrov pomalu vzkvétal, především díky přílivu dělníků z Indie. Od roku 1968 je Maurícius samostatný stát, velkou část jeho příjmů tvoří turismus, ale také vývoz cukru a moderních technologií, na které se ostrov zaměřuje. Ze své historie si nese především jazyk (francouzština) a gastronomické speciality z Indie i Evropy.

Základní informace o Mauríciu
 • Víza - Pro naše občany nejsou třeba žádná víza. Po příletu obdržíte do pasu razítko.

 • Jazyk - Ve všech hotelech se domluvíte anglicky a francouzsky, případně i německy a rusky.

 • Měna - V hotelech budete platit nejčastěji mauricijskými rupiemi (1 Kč = 0,5 RPS), eury, nebo kartou při check-outu.

 • Zásuvky - Na Mauríciu se používají britské tříkolíkové, většina hotelů má i evropské, raději ale vezměte adaptér.

 • Časový posun - +2/3 hodiny dle období 

 • Očkování - Na Mauríciu nepotřebujete žádná speciální očkování oproti ČR, doporučujeme mít pro cesty do exotiky naočkovanou žloutenku A a B. Povinností je aktuálně očkování na covid 19.

 • Zdravotní péče - Každý hotel má svého ambulantního doktora. Zdravotnictví je na velmi dobré úrovni, kliniky jsou ve větších městech a v Port Louise. Určitě uzavřete cestovní pojištění.


Gastronomie a ceny na Mauríciu


Mauricijská kuchyně je velmi pestrá a především chutná. Převzala chutě z Indie, Číny ale také Evropy. Hlavní roli zde hraje rozličné koření, kari, mořské plody, rýže a nespočet dobrůtek k večeřnímu posezení nebo pivu. Velmi oblíbený je také ananas, který se na ostrově hojně pěstuje. V každé restauraci určitě najdete minimálně jeden salát s ananasem nebo dužinou z jeho stromu.

Z pití je samozřejmě nejznámější místní rum, často vás ale mauricijci pohostí také šťávou z cukrové třtiny nebo některým z jejich piv. 
Pokud se budete stravovat v hotelu nebo restauracích, počítejte s cenami jídla od 300 Kč. O něco levněji se najíte na ulici nebo veřejné pláži u stánku, ty ale v některých odlehlejších oblastech vůbec nenajdete. Stejně jsou na tom ceny pití. Vodu pořídíte okolo 50 Kč v obchodě, v hotelu ale počítejte se stovkou a více. Pivo stojí klidně 200 Kč, pokud vyjdete mimo resort tak zhruba 100 Kč, v obchodě 50 Kč. Velmi vysoké jsou ceny vína, lahev k večeři tu většinou nepořídíte pod 1000 Kč, pokud půjdete do supermarketu tak okolo 300 Kč. Vzhledem k výše uvedenému cestovatelé nejčastěji volí hotel s All Inclusive. Ten je na Mauríciu zcela jiný, než jsme zvyklí z Egypta nebo Evropy. Pití i jídlo jsou v maximální kvalitě, součástí jsou večeře v a la carte restauracích. Pokud jedete na výlet, rádi vám připraví balíček nebo piknikový koš s sebou.

Doprava na Mauríciu


V první řadě je třeba zmínit, že se na Mauríciu řídí v levo. Bez problémů si zde můžete zapůjčit auto, často klienti využijí i služby řidiče. Ti slouží zároveň jako "průvodci", povypráví vám o ostrově, lidech a zastaví na zajímavých místech které byste sami minuli. Máte tak jedinečnou možnost seznámit se s místními. Na krátké vzdálenosti se vyplatí využít taxi. Na ostrově je také hustá autobusová síť, pokud se v ní zorientujete, můžete se pohybovat po ostrově i tímto způsobem. Počítejte ale s tím, že vozy nemusí být zrovna komfortní a cesta vám zabere více času.

Bezpečnost, kultura a náboženství


V málokteré zemi na světě jsme se cítili tak bezpečně, jako právě na Mauríciu. Ať už se bavíme o večerních výletech do města, nebo o zdravotní péči. S kapsáři je asi třeba počítat všude. V hotelu určitě ukládejte cennosti a hotovost do trezoru. Na pláž nenoste zbytečně kamery apod. a nenechávejte je bez dozoru. Všechny pláže jsou veřejné, může tak na ně vstoupit kdokoliv z okolí.  
Vetšina obyvatel Maurícia se hlásí k hinduismu nebo křesťanství, dále jsou zde menšiny muslimů a dalších náboženství. Všichni zde spolu žijí v souladu a bez konfliktů, často tak uvidíte moto "One island, Many people, All Mauritians".

Nemusíte se bát žádných omezení co se týče oblékání, doporučujeme ale dodržovat zásady slušného chování. Mauricijci jsou velmi přátelští a očekávají úsměv i nazpět. Díky mnoha náboženstvím se na ostrově slaví nespočet různých svátků. Pokud budete mít možnost některý zažít, určitě si nenechte tuto příležitost utéct. Oslavy se pojí s barvami, veselím a skvělým jídlem. Počítejte ale, že během státních svátků mohou být zavřené některé atrakce.

Komáři a další


Maurícius je tropický ostrov a komáři se zde vyskytují. Jejich počet záleží na sezóně, vlhkosti a počasí. Hodně se jich většinou objeví po cyklónech. Hotely často aplikují speciální postřiky v zahradách a vy se tak nesetkáte ani s jedním komárem. Přesto doporučujeme zakoupit repelenty a večer se chránit. Komáři vám nezpůsobí žádné obtíže, nepřenáší malárii, vir zika ani jiné nemoci. Jejich bodnutí ale často silně zčervená a svědí i několik dní.
Na ostrově se nesetkáte s žádnými jedovatými hady nebo pavouky! Vyjímečně mohou přicestovat s nákladní lodí, na ostrově samotném ale žádná nebezpečná zvířata nežijí.

Počasí

Na Mauríciu panují po celý rok příjemné teploty od 22 do 30 stupňů celsia. Turisticky je ostrov nejvyhledávanější v období od října do května, kdy je teplé moře a vzduch se pohybuje právě okolo 28-29 stupňů. V létě naopak ocení suché a chladnější podnebí sportovci - ostrov je ideální pro kiting, golf a hiking.
Jedinou starost vám mohou na Mauríciu udělat srážky. Od ledna do března je statisticky deštivější období. Prší ale zpravidla pár minut během odpoledne a opět se vyjasní. I přesto je Maurícius v tomto období skoro nejnavštěvovanější. 
Jednou až dvakrát do roka přijde na ostrov tropická cyklona, potom mohou deště a vítr trvat až týden. Bohužel nejde dopředu určit kdy se bouřka v oceánu zformuje.
Kdy doporučujeme ostrov Maurícius navšívit my? Od října do ledna a od března do konce května. V těchto měsících jsou minimální srážky a moře je nádherně teplé. V jarních měsících se mohou více honit bílé mraky, to ale ocení rodiny s dětmi, pro které může být celodenní slunce spíše únavné a nebezpečné.

ZÁŘÍ - ŘÍJEN - Na podzim začíná na Mauríciu sezóna, její začátek je ideální vzhledem k nejnižším srážkám. Počítejte s tím, že večery mohou být ještě chladnější. 
LISTOPAD - PROSINEC - Z našeho pohledu nejlepší doba pro návštěvu ostrova. Slunečné počasí, stále velmi málo srážek - pouze krátké tropické přeháňky. Teploty se pohybují okolo 30°C.
LEDEN - ÚNOR - BŘEZEN - Měsíce, kdy jsou na Mauríciu nejvyšší srážky. Vyjímečně může pršet i 3 dny v kuse. Z 99 % ale přetrvává slunečné a velmi teplé počasí. Odpoledne počítejte s 10-20 minutovými lijáky, které jsou velmi osvěžující.
DUBEN - KVĚTEN - ČERVEN - Konec sezóny je opět sušší, směrem k létu začíná převládat zatažená obloha s bílými mraky. I přesto ale Slunce silně opaluje a je třeba se chránit. Výhodou je vyhřáté moře a lepší ceny zájezdů.
ČERVENEC - SRPEN - Období Maurícijské "zimy", kdy se pohybují teploty okolo 20-25°C. Ideální doba pro sportovce, už méně vhodná ke koupání, vzhledem k ochlazení oceánu.

Výlety

Naši klienti mají možnost využít služeb profesionálních průvodců na ostrově a podniknout  s nimi nejrůznější exkurze. Kompletní nabídka a popis jednotlivých zážitků je součástí cestovního odbavení a obdržíte ho také na místě od delegáta. Většinu atrakcí lze ale navštívit i "po vlastní ose". Není problém zapůjčit si auto nebo využít služeb taxi.
Nejoblíbenějším výletem je Wild South West - poznávání jihozápadu ostrova. Právě tam najdete nejkrásnější přírodu, 7 barev země, vodopády Chamarel, rumovou továrnu nebo největší sochu Šivi v Indickém oceánu. 
Milovníci přírody by neměli vynechat návštěvu endemického ostrova Ile aux Aigrettes. Díky dlouhodobé a silné ochraně místního životního prostředí se zde vyskytují rostlinné a živočišné druhy, která na velkém ostrově již nenajdeme. Můžete tak zažít, jaký byl Maurícius, než ho objevili kolonizátoři. Dostanete se sem s průvodcem. Nedaleký ostrov Ile aux Cerfs naopak slouží spíše k zábavě a odpočinku. Je zde krásná pláž a golfové hřiště. Výlet je často spojený se šnorchlováním nebo pozorováním delfínů.

Rodiny s dětmi a milovníci zvířat a adrenalinu by neměli vynechat park Casela. Jedinečné místo plné zvířat, od těch domácích, přes papoušky až po tygry. Mezi nejvyhledávanější patří ale lvi - s nimi se můžete vydat na speciální procházku. Je třeba zdůraznit, že zde nedochází k týrání zvířat. Casela slouží zároveň jako záchranná stanice postižených a zraněných zvířat z Afriky. Dalším lákadlem jsou adrenalinové zážitky - čtyřkolky nebo lanové centrum.
Na jihu se nachází další park s přírodní rezervací oblíbenou dětmi - Le Vanille. Také zde žije mnoho zvířat, hlavní atrakcí jsou ale hlavně želvy a krokodýli. Děti i dospělí se mohou s želvami fotit, pohladit si je nebo sledovat krokodýlí líheň.

Na Mauríciu samozřejmě nechybí i několik větších či menších měst. Jihozápadní městečko Mahebourg je ukázkou nizozemské a francouzské koloniální éry. Najdete zde i námořní muzeum nebo holanské historické muzeum. Zaujme vás určitě i místní novogotický kostel Notre Dame des Agnes. Na opačném konci ostrova se nachází hlavní město Maurícia - Port Louise - založené roku 1736. Město se chlubí spoustou historických památek, koloniálních domů, muzeem známek a velkým přístavem. Nezapomeňte navštívit tržiště, kde zažijete opravdový Maurícius.

Nejbohatší co do přírodních památek i dalších zajímavostí je jihozápad ostrova Maurícius. Nachází se zde i jedinečný přírodní úkaz a asi nejznámější místo na celém Mauríciu. Vulkanická vyvřelina 7 Barev země se na slunci blýská odstíny modré, zelené, zlaté a dalších barev. Kousek od vyvřelin najdete i vodopády Chamarel. Pokud si chcete odpočinout, navštivte rumerii Chamarel, kde si lze prohlédnout proces výroby rumu z místní cukrové třtiny, ale i poobědvat nebo si vychutnat ochutnávku nejlepších rumů. Ochucené a sladké varianty jako jsou mandarinka nebo kokos určitě ocení i dámy. Nedaleko se také nachází hinduistické poutní místo Grand Bassin.

Lokality

 • Anse la Raie

  Malá zátoka Anse la Raie se nachází na severním cípu ostrova Maurícius. Do 10 minut se dostanete do známých měst Grand Baie nebo Grand Gaube.

 • Balaclava

 • Bel Ombre

  Bel Ombre se nachází na jihu ostrova Maurícius. Najdete zde nedotčenou přírodu, skoro žádné obydlí a několik přírodních rezervací. 

 • Belle Mare

  Vyhlášená plážová oblast Belle Mare se nachází na východě ostrova Maurícius. Pláž se táhne několik kilometrů a lemují ji luxusní 4* a 5* hotely.

 • Blue Bay

  Blue Bay se nachází v jihovýchodní části Maurícia, jen kousek od letiště. Najdete tu několik výborných hotelů, oblast se ale především pyšní jedinečným podmořským životem. Snadno se odsud dostanete také na ostrov Ile Aux Aigrettes, což je biosferická a endemická rezervace. Navštívit můžete i jednu z nejstarších vesnic, Mahebourg.

 • Flic en Flac

  Oblast Flic en Flac patří mezi nejoblíbenější na Mauríciu, jak mezi turisty, tak místními. Mimo staré rybářské vesnice a dlouhé pláže zde najdete několik luxusních 4* a 5* resortů. Z pláže se vám naskytne úžasný pohled na hory na jihu Maurícia, včetně Le Morne. Nedaleko se nachází několik možností k výletům, například park Casela.

 • Grand Baie

  Jedno z nejživějších míst na Mauríciu, severní městečko Grand Baie. Nevynechte místní tradiční trh a vyzkoušejte některý z pouličních stánků s mauricijskými specialitami. I zde najdete velmi klidné a luxusní hotely.

 • Grand Gaube

  Oblíbené městečko Grand Gaube se nachází na severu ostrova, jen pár minut od známějšího Grand Baie. Najdete zde několik jedinečných zátok a pláží.

 • Le Morne

  Každý, koho zajímá Maurícius, určitě slyšel o věhlasné hoře Le Morne Brabant. Pod ní najdete nádhernou přírodu a ty nejluxusnější hotely a pláže na ostrově.

 • Pointe aux Canonniers

  Severozápadní vesnička Canonnies má bohatou historii, najdete zde restaurace, obchody, i několik kvalitních hotelů.

 • Pointe Aux Piments

  Vesnice Pointe aux Piments se nachází na západě ostrova Maurícius, pláže jsou zde poměrně jedinečné a kamenitější. Z pobřeží si užijete jedinečné výhledy na západ slunce.

 • Poste Lafayette

 • Trou aux Biches

  Vesnice Trou aux Biches se nachází jen pár set metrů od většího městečka Grand Baie. Najdete zde několik restaurací a obchodů, pobřeží lemuje jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Maurícius.

 • Trou d'Eau Douce

  Jižně od slavné pláže Belle Mare se nachází Trou d'Eau Douce. Zátoka na východě ostrova slibuje klidnější moře a pěkné šnorchlování.

Mapa

Hotely

30.5. - 8.6.2023

7 nocí

Polopenze

Letecky

Původní cena37 610 osoba od / zájezd 37 610

30.5. - 8.6.2023

7 nocí

All inclusive

Letecky

Původní cena54 830 osoba od / zájezd 49 769

30.5. - 8.6.2023

7 nocí

Polopenze

Letecky

Původní cena44 530 osoba od / zájezd 40 939

30.5. - 8.6.2023

7 nocí

Polopenze

Letecky

Původní cena30 780 osoba od / zájezd 30 780

Počasí

Jazyk

Angličtina, Francouština

Měna

MUR

Mauricijská rupie

Aktuální kurz
0,50

Čas