27798166-H1-ANMI_AMI_Ariel_View_of_round_island_HR-1
LUX-NMA-JettyWalking j
LUX-NMA-JettyWalking j
anantara main
shutterstock_648353362
shutterstock_648353362
Amilla Fushi - Aerial shot - 1
shutterstock_1499547935
shutterstock_1135932671
Couple Jetski_1863x1242
Couple Jetski_1863x1242
emeprej a
shutterstock_1547744912
shutterstock_1049206355
shutterstock_1132981949
shutterstock_541460146
shutterstock_601680308
Anantara Kihavah Beach Drone View
Anantara Kihavah Beach Drone View
shutterstock_605726798

Maledivy

Objevte jedinečný podmořský svět a bílé pláže.

Zobrazit hotely

Váš travel specialista

Karolína Erben

Postarám se o Vaši dovolenou.

Dovolená O destinaci Počasí Výlety Lokality Mapa Hotely

Dovolená

Maledivy jsou exotické ostrůvky uprostřed Indického oceánu. Nadchnou všechny milovníky bílých pláži a luxusních zážitků. Nejkrásnější je ale místní podmořský život - nesmíte si nechat ujít šnorchlování se želvami, nebo potápění s obrovskými, ale neškodnými mantami. Maledivské ostrovy jsme několikrát osobně navštívili a prověřili místní hotely. Výběr většiny z nich najdete u nás na stránkách, rádi vám ale zařídíme ubytování ve kterémkoliv z resortů, který jste si zamilovali. Na tuto exotickou destinaci se specializujeme již několik let a pomůžeme vám připravit dovolenou snů.

Kdy se vydat na Maledivy? Ideálně od podzimu do jara, podrobnější informace najdete v záložce počasí.
Mnoho z našich klientů si představuje dovolenou na Maledivách jako "válecí", často jsou pak ale překvapeni, kolik možností aktivit resorty nabízí. Od ranní jógy, přes výlety za šnorchlováním, na domorodé ostrovy, nebo kurzy vaření místních specialit. Pokud byste neměli na Maledivách něco vynechat, potom je to plavání s mantami, nebo želvami a dalšími stovkami rybek.
Dovolená na Maledivách je na první pohled ideální pro páry, jako líbánky nebo výlet za odpočinkem a skvělým jídlem. Doporučíme vám ale i resorty, kde budou maximálně spokojeny rodiny s dětmi od 0 do 18 let. Místní personál děti miluje a bude se jim maximálně věnovat od snídaně, až po večerní kino na pláži s popcornem.

Na Maledivy létáme se společnostmi Emirates, Qatar Airways a Turkish Airlines z Prahy, Vídně nebo dle vašeho výběru. Volba letecké společnosti je na vás, nejste součástí žádné skupiny. Na Letišti v Dubaji, Istanbulu a Doha vám na požádání zajistíme vstupy do VIP salonků. Samozřejmě máte také možnost využít vyšších cestovních tříd - business nebo first class.  Na místě se vám bude věnovat náš česky mluvící delegát, který se vás ujme ihned po příletu na letišti v Male. Do hotelu se dostanete člunem, hydroplánem nebo leteckou linkou vnitrostátních aeroliníí. Vždy záleží na vzdálenosti vybraného ostrůvku od hlavního města.
  

Proč letět na Maledivy? Žádná víza, bez malárie, viru zika nebo dalších tropických nemocí. Žádná povinná očkování. Široký výběr luxusních 4-5* resortů, většinou s All Inclusive, tedy bez dalších starostí. Bezpečnost pro rodiny i single cestující. A v neposlední řadě nádherné pláže a podmořský svět. Nikde jinde na světě neuvidíte manty, rejnoky, želvy, žraloky obrovské nebo tisíce barevných rybek. Zájezdy na Maledivy doporučujeme rezervovat alespoň 3 měsíce předem, v období prosinec až březen spíše 6 měsíců. V posledních 2 letech se výrazně zvýšila poptávka po Maledivách a hotely často zrušily last minute slevy.
Informace COVID-19 -  Maledivy se otevřely turistům již 15.7.2020, jako jedna z prvních destinací. Za tu dobu zavedly velmi účinná opatření, která jim dovolila fungovat téměř nonstop i v těch nejtěžších vlnách koronaviru. Z ostrovů se stal pro mnohé bezpečný přístav bez omezení a neustálého nošení respirátorů. Aktuálně není potřebný test ani očkování pro cestu na Maledivy, ani zpět do ČR. Některé 5* resorty mohou testovat klienty na místě. Podrobné informace obdržíte od svého prodejce.
  

Vaši dovolenou na Maledivách zařídíme kompletně na klíč.

Vyberete si den odletu, délku pobytu, hotel nebo jejich kombinaci, konkrétní typ pokoje. S námi se vám nestane, že dostanete pokoj v nejhorší části s výhledem na parkoviště. Probereme s vámi možnosti a na místě zajistíme perfektní servis. Osobně jsme ve spojení s řediteli hotelů, kteří se o vás budou v průběhu pobytu starat. 

Co ještě umíme zařídit? 
 • VIP salonky - Praha, Vídeň, přestup v Dubaji nebo odlet z ostrova. Odpočiňte si v klidné loungi, dejte si skleničku šampaňského a počkejte na svůj let v pohodlí. 
 • Business class, Premium economy, First Class - Stále častěji volí naši klienti komfort již při cestě do své destinace. Zařídíme vám pohodlné letenky v prémiových třídách společností Emirates, Austrian a dalších. 
 • Seating, online check-in, vyřízení dokumentů - Před odletem od nás dostanete podrobné informace o tom, jak si vyřídit vše pro vaši cestu a třeba si vybrat sedadla v letadle. To vše ale můžeme zařídit i za vás a to zcela zdarma. 
 • Luxusní transfery - Ať už potřebujete vyzvednout doma před odletem a odvézt na letiště, nebo vás láká transfer helikoptérou do hotelu, o vše se postaráme. 
 • Služby na přání - Snažíme se neustále rozvíjet, hledat možnosti a nové partnery po celém světě. Proto jsme schopni splnit 99% vašich přání. Od člověka, který vás přednostně odbaví a postará se vaše kufry, až po lístky na F1 v Abu Dhabi. Svěřte se nám se svými sny a my se je pokusíme splnit.


O destinaci

Maledivy se rozprostírají na 298 kilometrech čtverečních Indického oceánu, na rovníku, jižně od ostrova Srí Lanka a 4 hodiny letu z Dubaje. 99% jejich plochy tvoří moře, pouhé 1% větší či menší ostrovy. Těch je přes tisíc, na dvou stovkách žijí místní obyvatelé a dnes již skoro dalších 200 zabírají hotely. Většina ostrovů je přírodních, vlivem eroze a mořských proudů mohou postupem let zmizet, měnit svůj tvar nebo se objevují nové. V posledních letech se tvoří ostrovy i uměle, především v oblasti okolo Male. 

Male je hlavním a nejobydlenějším městem Malediv. Žije zde přes 100 tisíc lidí z celkově půl milionového obyvatelstva. V čele země je prezident, státní zřízení je tak samozřejmě republika. Maledivy mají poměrně bohatou historii plnou revolucí, kolonizátorů a sultánů, dnes jsou velmi bezpečnou a od roku 20. století i turisty oblíbenou destinací.

Základní informace o Maledivách


 

 • Víza - Pro naše občany nejsou třeba žádná víza ani povolení.
 • Jazyk - Ve všech hotelech se domluvíte anglicky, případně i německy. Oficiálním jazykem je maledivština.
 • Měna - V hotelech budete platit nejčastěji dolary (1 USD=23 Kč) nebo kartou při check-outu.
 • Zásuvky - Na Maledivách se používají britské tříkolíkové, většina hotelů má i evropské, raději ale vezměte adaptér.
 • Časový posun - +3/4 hodiny, nebo dle hotelu.
 • Dovoz - Pozor, na Maledivách platí přísný zákon dovozu vlastního alkoholu, tedy ani z duty free. Vše je dostupné pouze na hotelech, které mají licenci (všechny v naší nabídce).
 • Zdravotní péče - Každý hotel má svého doktora, který je na ostrově 24/7. Kliniky jsou na větších lokálních ostrovech a v Male. Není vyžadováno žádné speciální očkování.

 

Doprava na Maledivách


Maledivy jsou velmi specifické především v otázce dopravy z letiště na ostrov, respektive resort, kde strávíte svou dovolenou. Jelikož jsou ostrovy rozesety na stovkách kilometrů, rozlišujeme zde tři typy dopravy - místní leteckou linkou, hydroplánem nebo člunem. Vždy záleží na konkrétním hotelu a jeho vzdálenosti od hlavního letiště v Male. Mezi jednotlivými resorty není možné se přesouvat (pokud nespadají do stejného řetězce). Vždy je třeba vrátit se do Male a pokračovat odtud. Proto nedoporučujeme kombinaci dvou resortů pro pobyty kratší 14 dní.


 • Člun - speed boat - nejrychlejší a nejlevnější možnost dopravy z Male. Člunem se ale dostanete jen k několika málo resortům, které jsou vzdáleny do 50 kilometrů od letiště. Výhodou je rychlé odbavení a u některých hotelů i možnost pozdějších večerních transferů. Tento typ doporučujeme často rodinám s menšími dětmi. Mezi ostrovy dostupné na člunu patří Meeru, Paradise Island, VARU, Olhuveli, OBLU Sangeli. Z těch luxusních potom OZEN Life at Maadhoo, LUX North Male Atoll nebo One&Only Reethi Rah.

 • Hydroplán - nejoblíbenější typ dopravy na Maledivách, zároveň ale nejdražší varianta. Let sám o sobě je zážitek - jen pár desítek metrů pod sebou uvidíte atolly, ostrovy a tyrkysové laguny. Na Maledivách operují dvě společnosti - Maldivian Air a Trans Maldivian. Některé deluxe resorty, jako Hurawalhi nebo Velaa, mají k dispozici také své vlastní privátní hydroplány. Spoje nemají daný letový řád, řídí se vytížeností hotelů a také počasím. Čekání se tak může protáhnout, většinou trvá okolo dvou hodin. V příletové hale na mezinárodním letišti v Male vám náš delegát pomůže s odbavením zavazadel a přesunem na seaplane terminál. Tam lze využít k čekání kavárnu, hotelovou lounge (5* hotely) nebo VIP lounge za poplatek. Hydroplánem jsou dostupné například resorty LUX South Ari Atoll, Kuredu, Cocoon, You&Me, Fushifaru, Atmosphere Kanifushi nebo Innahura.

 • Vnitrostátní letecká linka & člun - posledním typem dopravy je let vnitrostátním spojem na nejbližší možné letiště resortu a potom krátký přesun člunem, většinou do 15 minut. Tento typ dopravy se využívá především u resortů, které jsou vzdálenější a cesta hydroplánem by nedávala smysl. Jelikož je doprava levnější, nabízí ji také některé resorty, které mají vnitrostátní letiště přímo na dosah - např. oblíbený Sun Island nebo RIU Atoll. Na mezinárodním letišti v Male najdete check-in přepážku pro místní lety, náš delegát vám s odbavením pomůže. Čekání nebývá dlouhé, linky většinou navazují na první ranní přílety linek Emirates a Qatar. Tímto typem dopravy se, mimo již zmiňované resorty, dostanete také na velmi oblíbený hotel Pullman.

Maledivská gastronomie 


Maledivská kuchyně je velmi pestrá a především chutná. Převzala chutě z Indie, Číny ale také Evropy. Hlavní roli zde hraje rozličné koření, kari, mořské plody a rýže. Na Maledivách se budete stravovat pouze v resortech, kvalita je velmi dobrá. Každý hotel nabízí alespoň jednu bufetovou nebo a la carte restauraci. Doporučujeme zvolit All inclusive balíček, vzhledem k nemožnosti stravovat se mimo ostrov.
Alkohol je na Maledivách zakázaný, hotely mají ale speciální licenci a vy si tak můžete užít dovolenou bez omezování. Dejte si ale pozor na dovoz vlastního alkoholu, ten je zakázán.


Náboženství, omezení a bezpečnost


Maledivy jsou islámskou republikou.Muslimské náboženství je v místních občanech velmi silně zakořeněno již od dětství, nesetkáte se zde ale s projevy extremismu. Pokud vyrazíte na obydlené ostrovy nebo do Male, snažte se chovat nevyzívavě. Vstup do mešit nebývá povolen.
Maledivci jsou jinak velmi příjemní a usměvaví lidé.Na resortech nijak vliv jejich kultury nepocítíte(zákaz alkoholu, zahalování, svátky apod.). Je však zakázané koupání bez plavek.
Doporučujeme výlet na některý z lokálních ostrovů, kde můžete nahlédnout do tradičního života maledivců. . Bezpečnost na Maledivách je na vysoké úrovni. 99% času strávíte na resortu, kde se o vaše bezpečí postará hotelový personál a security. Při výletu na jiné ostrovy si dávejte pozor na osobní věci. V hotelu určitě ukládejte cennosti a hotovost do trezoru. Na pláž nebo před vilu nenoste zbytečně kamery apod. a nenechávejte je bez dozoru. 
  

Počasí

Na Maledivách jsou po celý rok konstatní teploty okolo 30°C. Na dovolenou vyražte nejlépe od listopadu do května, kdy panuje sušší sezóna. I v létě si ale na Maledivách užijete teplo a slunce. Jen musíte počítat s občasnými přeháňkami. Hotely v tuto dobu nabízí nejnižší ceny, klidně se tedy vydejte na ostrovy i v období od května do září.
A kdy máme nejraději Maledivy my? Po novém roce a potom kdykoliv až do července. Největší srážky a monzuny se pomalu přesouvají spíše do podzimního období.

Výlety

Výlety a exkurze jsou na Maledivách vždy plně v režii resortu, ve kterém jste ubytovaní. Na plážích nenajdete prodejce, jako jste možná zažili v jiných zemích. Nabídka se liší vždy lokalitou a možnostmi v okolí, nikdy ale nechybí každodenní výlety za šnorchlováním, želvami nebo mantami. Většina hotelů také disponuje profesionálním potápěčským centrem, kde si můžete zajistit licencovaný kurz, nebo už samotné ponory. Každý z atolů je trošku jiný a bohatý na odlišné zážitky - v Jižním Ari potkáte skoro celoročně žraloky obrovské, v atolu Baa se zase můžete potápět v jedinečné zachované zátoce Hanifaru s miliony rybek a korálů.

Doporučujeme nevynechat tyto exkurze a aktivity:
 • Local Island - Výlet na obydlený ostrov. Poznáte, jak žijí místní, jak vypadá jejich každodenní život. Můžete ochutnat speciality za pár dolarů a nakoupit suvenýry. Vzhledem k muslimskému vyznání doporučujeme střídmé oblečení.
 • Whale Shark -  Šnorchlování se žralokem obrovským bude jednoznačně mezi vašimi top životními zážitky. Tito žraloci jsou až 8 metroví, ale naprosto neškodní - živí se planktonem. Při troše štěstí budete mít možnost plavat jen pár metrů od něj a třeba se i vyfotit.
 • Rybářské výlety - Ranní nebo večerní, půl denní nebo celodenní. Maledivské vody jsou plné příležitostí k dobrému úlovku a personál hotelu vás rád vyveze na rozmanité rybářské výlety. A úlovek? Ten vám za odměnu ugrilují k večeři.
 • Male - Hlavní město můžete navštívit, pokud Vám zbyde čas před odletem. Poznáte jak žije většina maledivců, místní trhy, zvyklosti a šum "velkoměsta" uprostřed oceánu. Pozor během covid doby - návštěva může být omezena restrikcemi.
 • Potápění - Nejkrásnější podmořský život, nekonečno možností a spotů. Maledivy jsou právem velmi oblíbené u potápěčů. Pokud nemáte certifikát, můžete absolvovat kurz v diving centru každého resortu.
 • Island Hopping - Některé hotely nabízí celodenní výlet po neobydlených "piknik" ostrovech. Většinou zde uvidíte nádherné nedotčené pláže, které budete mít skoro jen pro sebe. Během dne se zastavíte i na zajímavých šnorchlovacích spotech.

Lokality

 • Ari Atoll

 • Baa Atoll

 • Dhaalu Atoll

 • Gaafu Dhaalu Atoll

 • Haa Alifu Atoll

 • Lhaviyani Atoll

 • Noonu Atoll

 • North Male Atoll

 • Raa Atoll

 • South Ari Atoll

 • South Male Atoll

Mapa

Hotely

30.5. - 8.6.2023

7 nocí

All inclusive

Letecky

Původní cena62 880 osoba od / zájezd 62 880

30.5. - 8.6.2023

7 nocí

All inclusive

Letecky

Původní cena102 720 osoba od / zájezd 67 650

31.7. - 9.8.2023

7 nocí

Snídaně

Letecky

Původní cena99 890 osoba od / zájezd 72 422

30.5. - 8.6.2023

7 nocí

Polopenze

Letecky

Původní cena106 230 osoba od / zájezd 78 568

Počasí

Jazyk

Maledivština

Měna

MVR

Maledivská rupie

Aktuální kurz
1,42

Čas