Inspirace - Golfová dovolená | Blue Flamingo - Cestovní Kancelář

Inspirace

Golfová dovolená

Toužíte se během dovolené věnovat i své oblíbené golfové hře? Nemusíte se bát, v Indickém oceánu najdete několik prvotřídních golfových hřišť. Nejvíce se jich nachází na Mauríciu, kde se hraje i profesionální africká nebo evropská senior tour. Na Seychelách najdete pouze jedno, zato jedinečné 18 jamkové hřiště. Na Maledivách se nachází jediné 9 jamkové hřiště v hotelu Shangri'La, další ostrovy ale nabízí alespoň tréninkové zázemí, nebo pár cvičných jamek.

Golf na Mauríciu

Na Mauríciu najdete v současné době 8 profesionálních 18 jamkových hřišť, jednu akademii v hotelu Shandrani a další hřiště čeká otevření v roce 2023. Na ostrově se pravidelně hrají turnaje nejvyšších světových soutěží a místní hřiště připravovali architekti z celého světa, čeká na vás tak ta nejvyšší kvalita. I doplňkový servis je na skvělé úrovni - nechybí buggy s GPS, občerstvení a výborní trenéři.

Pokud hledáte oddychovou hru, nebo chcete vyrazit i s dětmi, doporučujeme ubytovat se v hotelu Paradis a Dinarobin pod horou Le Morne. Součástí těchto dvou hotelů je 18 jamkové hřiště Paradis, které nabízí střední obtížnost a nechybí zde výhledy na oceán. V areálu najdete i tréninkové zázemí.

Pokročilejší hráči by neměli vynechat hřiště Heritage v areálu Bel Ombre (hotely Awali a Heritage Le Telfair nabízí green fee v ceně All Inclusive). Jedinečným zážitkem je potom hra na ostrově Ile aux Cerfs, který se nachází na východním pobřeží. Přístupný je člunem z luxusního hotelu Shangri'La, zahrát si zde ale může kdokoliv i z okolních hotelů. 

Nároční golfisté by neměli váhat a ubytovat se v hotelu Constance Belle Mare nebo Prince Maurice - ty totiž spojují hned dvě 18 jamková hřiště, kde se pravidelně konají turnaje seniorské european tour. Na jedno z nich - Legend - je dokonce přístup exkluzivně jen pro hosty těchto hotelů. 

Otestovali jsme a doporučujeme - Heritage Bel Ombre, Ile aux Cerfs, Belle Mare

Jelikož sami patříme k milovníkům zastřižených trávníků a polo triček, vyzkoušeli jsme v průběhu let všechna golfová hřiště na ostrově Maurícius. Některá nás zaujala, jiná méně. Všechna jsou ale poměrně jedinečná a nabízí velmi vysokou kvalitu a servis.

Už asi navždy bude v našem srdci na prvním místě hřiště na ostrově Ile aux Cerfs. Už jen transfer člunem z hotelu Shangri'La je jedinečný - kdy jste naposledy pluli na golf člunem? Na hřišti vás uvítá milý personál, perfektně vybavené buggynky s GPS a chlazenými nápoji. Během hry nás několikrát navštívil i vozík s vychlazeným pivem a sendviči. Přestože je hřiště považované za těžší, spokojení zde budou i hráči s kratšími ranami. Důležitější je přesnost a přemýšlení o umístění prvního odpalu. Ikdyž nebudete mít svůj den, odcházet budete s dobrou náladou - po celou dobu totiž nebudete věnovat pozornost hře, ale výhledům na pláže, bohatou zeleň, barevné květiny a oceán.

Na druhém místě v pomyslném žebříčku u nás skončilo jižní hřiště Heritage Bel Ombre. Nenachází se hned u moře, ale naopak na zelených kopcích. Elektrický vozík je zde nutnost. Díky němu si ale maximálně vychutnáte široké fairwaye a pohledy na Chateau Bel Ombre. Vyzdvihnout musíme místní servis - od recepčního po mashalla na hřišti se vám budou všichni věnovat s maximální ochotou, pomohou vám najít ztracený míček v roughu a dovezou studené občerstvení.

Opravdu zapálení golfisté by neměli váhat a rezervovat si pobyt v hotelech Constance na pobřeží Belle Mare. K dispozici jim budou zdarma dvě 18 jamková hřiště té nejvyšší úrovně, pravidelně hostící africkou tour (listopad/prosinec, možnost návštěvy). Každé hřiště má svou vlastní klubovnu s restaurací. 18 jamka s názvem Links možná evropského hráče tolik nepřekvapí, my jsme si ale zamilovali vedlejší Legend. Široké fairwaye, vodní překážky... a jeleni. Občas se možná budete muset zastavit a počkat, až vám skupinka jelenů dovolí pokračovat ve hře. Nebo je můžete pozorovat z klubovny, kde podávají výborné snídaně. Nejmenuje se jinak než Deer Hunter.