Inspirace - Stopover v Dubaji | Blue Flamingo - Cestovní Kancelář

Inspirace

Stopover v Dubaji

Do exotických destinací Indického oceánu létají naši klienti velmi často se společností Emirates. Přestup je v tom případě v Dubaji - moderním velkoměstě Blízkého východu. Naskýtá se tak možnost poznat toto jedinečné město, například během zpáteční cesty. Připravili jsme pro vás několik tipů na ubytování a místa, která stojí za to navštívit. Rádi vám předem rezervujeme vstupenky, výlet s průvodcem a další zážitky.

Old Dubai - trhy & kultura

Původní Dubai, před rozkvětem v 21. století, se nacházela jen kousek od současného letiště. Dnes zde najdete Dubai Creek - kanál se stovkami tradičních plavidel Abra, staré trhy se zlatem, kořením a textilem, nebo kulturní centra a mešity. Ubytujte se v luxusním hotelu Al Seef Heritage, v tradičním duchu starých obydlí arabů. Doporučujeme zajít na trhy v části Deira, přes řeku (jeďte Abrou za symbolický 1 AED). Najdete zde stánky se zlatem nebo kořením. Nás ale velmi zaujala nově vybudovaná čtvrť Al Fahidi District a Bastakia. Když trošku zabloudíte, narazíte i na indickou čtvrť se stánky s jídlem. My jsme si prohlédli muzeum Bayt Al Khanyar a mešitu s výkladem o životě emiráťanů a tradičním obědem (nutná rezervace). Na večeři zajděte do Arabian Tea House!

Downtown - Burj Khalifa & moderní Dubai

Když se řekne Dubaj, většina lidí si vybaví slavnou věž Burj Khalifa. Víte jak se stavěla, proč se přejmenovala a jak vypadá pohled na Dubaj ze 145. patra? Nenechte si ujít návštěvu nejvyšší věže světa. Milovníci nákupů určitě nesmí vynechat Dubai Mall, který je s věží propojený. Nás asi nikdy nepřestanou bavit jedinečná představení Dubai Fountain. Ubytujte se v hotelu Address Sky View nebo Palace Downtown a budete mít k dispozici ty nejlepší místa na pozorování večerní show. V downtownu, neboli centru Dubaje, se ale nachází i mnoho dalších míst k vidění - navštivte nově otevřené muzeum Future nebo vyhlídku The Frame. V parku pod ní se občas konají farmářské nebo bleší trhy. Večer můžete strávit na představení Pearl Dubai nebo v opeře.